Допомога, орієнтована на пацієнта

МОЗ України запровадив нові підходи до лікування туберкульозу. Зокрема, допомога, орієнтована на потреби пацієнта, передбачає гарантовану,  якісну медичну, соціально-психологічну допомогу фахівців у потрібний час і в потрібному місці, з урахуванням індивідуальних потреб пацієнта та з метою формування його прихильності до лікування.

На останній тезі варто наголосити окремо. Адже саме через недотримання хворими призначених схем прийому ліків та переривання курсів лікування зростають резистентні форми недуги, за яких втрачається вплив ліків на мікобактерію туберкульозу. Така людина стає носієм та розповсюджувачем ще більш небезпечного захворювання.

За статистикою, хворий з активним туберкульозом, що не лікується, може інфікувати упродовж року більше десятка осіб. Але цю інфекцію можна тримати під контролем. Туберкульоз – виліковний! Якщо  ретельно виконувати приписи лікаря, симптоми захворювання, зазвичай, зникають через 2-4 тижні від початку лікування. Звісно, людина ще не зовсім здорова, але перший крок до одужання уже зроблено. Варто запастись терпінням і наполегливо продовжувати боротьбу з грізною інфекцією. І цей етап у долі багатьох наших пацієнтів якраз найважчий. Їх лякає перспектива тривалого лікування в стаціонарі, самотність та ізоляція підривають віру у зцілення.

Допомога, орієнтована на пацієнта, передбачає, що увесь комплекс необхідних процедур може проводитись як у стаціонарі, так і амбулаторно під постійним супроводом фахівця-фтизіатра. Така модель амбулаторного лікування наближує фтизіатричну допомогу до пацієнта, враховує його індивідуальні потреби, гарантовано підвищує прихильність до лікування та оптимізм. Людині легше впоратися з проблемою, коли вона вдома, у зручних умовах, в оточенні близьких людей.

Важливо також дотримуватися певних умов та вимог інфекційного контролю. Йдеться, зокрема, про наявність окремої, добре провітрюваної,  кімнати для хворого, відсутність у квартирі дітей до 18 років. Таким пацієнтам слід уникати громадського транспорту та велелюдних місць. Якщо недужі дотримуються вимог інфекційного контролю, то у них є змога лікуватися амбулаторно, вдома, з першого дня захворювання. Безумовно, дане рішення має прийняти лікар.

В умовах епідемії хвороби важливо також  посилити громадський контроль за діяльністю органів місцевої влади у сфері профілактики туберкульозу, що передбачає, серед іншого, запобігання проявів стигми та дискримінації постраждалих від цієї інфекції, порушення прав хворих на медичну і соціальну допомогу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.