Зі святом, медики!

       Напередодні Дня медичного працівника  квіти та почесні нагороди вручили кращим працівникам КНП «Хмельницький обласний протитуберкульозний диспансер» ХОР

        — Немає нічого більш благородного, ніж допомагати іншим, — наголосив у бесіді з колективом директор Сергій Василенко. – Саме медикам, у найважчі роки боротьби з пандемією доводиться вести нерівний бій з інфекцією на першій лінії оборони. Без надійного захисту, не маючи ефективного обладнання для порятунку хворих і навіть нормальних умов для роботи… Але ми вистояли. Це був воістину подвиг людей у білих халатах. Немало наших колег згоріли у вогні лютого вірусу, рятуючи життя і здоров’я своїх пацієнтів. Вічна їм пам’ять, а нам усім сили і оптимізму, адже роботи, як-то кажуть, непочатий край.

     Епідемічна ситуація в Україні щодо поширення Covid -19 поволі стабілізується. Але, в сусідній державі крива захворюваності різко поповзла вгору. До цього призвів індійський штам коронавірусу, що значно небезпечніший навіть за британський. Тож мусимо бути готовими до всього.

Covid, як і туберкульоз, поширюється загалом повітряно-крапельним шляхом. Вже давно конче назріла потреба в реорганізації медзакладів у фтизіатрії за європейськими стандартами: одна палата – один пацієнт, де буде належний інфекційний контроль і необхідні зручності для хворого, який потребує такої ізоляції, оскільки виділяє бактерії і небезпечний для інших. Таку лікарню майбутнього передбачається створити  на базі нашого закладу. На її дооснащення потрібно вишукати в обласному бюджеті 112 мільйонів гривень. Цей сучасний заклад міг би приймати не тільки недужих на туберкульоз, а й пацієнтів з ковідом та іншими інфекціями. 

Планується  розгорнути єдиний в області потужний фтизіопульмунологічний центр, із новітнім устаткуванням для діагностики і виходжування хворих. Тож мріє колектив не лише про комп’ютерний томограф, а й нові ліфти, ошатні палати, що стало вже другою домівкою для медиків.

Реформа галузі диктує нові вимоги й до  роботи персоналу. Думка кожного значуща, але не менш важливе і вміння працювати в команді, доброзичливо зауважувати на недоліки і виносити зважене колегіальне рішення.

Простір для творчості – не обмежений. Цьогоріч Національна служба здоров’я України продовжує укладати договори на надання послуг із діагностики та лікування туберкульозу з профільними установами по всій країні. І пацієнт має право вибрати собі і заклад, і лікаря, який вестиме цей супровід.

       Василенко Сергій Павлович, з нагоди свята, вручив почесну грамоту та подяки Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА медреєстратору Аллі Цецько, старшій медичній сестрі Тамарі Грига та робітнику комплексного обслуговування споруд і будівель Петру Пушкевичу. Ряд працівників відзначено грамотами адміністрації диспансеру та профспілкового комітету.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.