Подбайте про захист

      60 працівників КНП “Хмельницький обласний протитуберкульозний  диспансер” наприкінці березня отримали першу дозу вакцини проти COVID-19. Цими днями у приміщенні закладу пройшов другий етап вакцинації.

      Серед перших у чергу на щеплення стала буфетниця Віра Кафтанюк. На наше запитання щодо самопочуття після процедури жінка відповіла: “Жодних змін в організмі ще після першого уколу в мене не було. Та й зараз почуваюся добре. Вакцинація для мене просто необхідна, щоб не захворіти самій і не заразити інших. Адже я працюю у харчоблоці, розвожу по палатах їжу для хворих”.

      “Сама процедура безболісна, — додає медсестра Ніла Гончар. — Відчуття таке, наче укус комара. Зовсім не страшно. Після першого щеплення через якийсь час відчула присмак металу, півночі була невелика температура. Але швидко минула”.

     “Це нормальна реакція організму, — долучається до розмови медсестра  Леся Гапич. – У мене також спостерігалася лише місцева реакція”.

       Заступник директора КНП “Хмельницький обласний протитуберкульозний  диспансер” Наталія Киян теж не відчула  якихось негативних змін, зауваживши, що протипоказань до проведення вакцинації небагато: інфекційні хвороби, важкі онкологічні стани, печінкова та ниркова недостатність…

      “Усі ми перед щепленням маємо надати інформовану згоду та оцінку свого стану здоров’я”, — доповнює лікар-фтизіатр дитячий  Світлана Гейващук. – Це важливо, щоб запобігти небажаним ризикам. До речі, дехто помилково думає, що після того, як перехворів коронавірусом, вакцинуватися не треба. Організм, ніби-то, уже виробив антитіла. Але ж цей природний імунітет до вірусу ненадовго. Через певний період вірогідність зараження зростає знову. Лише щеплення дає захист”.

      Від процедурної медсестри Хмельницького міського ЦПМСД №1 Ольги Пряненцевої ми довідалися, що їх мобільна бригада уже четвертий місяць вакцинує людей. Кампанія проходить поетапно. Спершу щеплювали тих, хто перебуває у найвищій зоні ризику та від кого залежить робота країни. До таких пріоритетних груп 1-4 рівнів входять і медики. На початку весни використовували серед інших вакцину Covishield, зараз надійшла AstraZeneca. Вакцини безпечні та ефективні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.