Свята, які єднають родини

Ось і грудень за вікном. Останній місяць року несе нам не лише сніги і морози, а й світлі надії. Адже після 22 грудня (дата зимового сонцестояння і найдовшої ночі) сонце уже на весну повертає і відроджує в душі хлібороба тривоги про щедрий політок і новий урожай. А поки земля ще спить і її не можна копати аж до самого Благовіщення (7 квітня), усе вирощене на полях уже зібрано і засипано до комори, тож є час для відпочинку. Напевне, тому на цю пору припадає найбільше святкових днів, які беруть початок від Введення (4 грудня) і завершуються на Стрітення (15 лютого). З особливим трепетом діти і дорослі чекають новорічно-різдвяних свят, які об’єднують родини навколо вічних людських цінностей, дарують надії на мир і благополуччя, несуть світло добра і любові до кожної оселі.

Зимовий цикл українських свят:

4 грудня — Свято Введення (Третя Пречиста)

 7 грудня — Свято Катерини 

13 грудня — День Андрія Первозваного

14 грудня — Наума
17 грудня — Варвари
18 грудня — Сави

19 грудня — День Святого Миколая

22 грудня — День святої Анни
25 грудня — Спиридона Сонцеворота

1 січня — Новий рік. Новорічна коляда

2 січня   — День святого Гната

6 січня — Святвечір

7 січня — Різдво Христове

13 січня — Меланки (Маланки), Щедрий вечір, щедра кутя

14 січня — Новий старий рік та свято Василя 

18 січня — Голодна кутя або Другий Свят-вечір (Голодний Святвечір)

19 січня — Свято Водохреща (Йордан) 

20 січня — Івана Хрестителя

29 січня — Петра Вериги.

     Через обмеження у зв’язку з пандемією багато подолян запитують: чи не буде локдауну, чи зможуть, як раніше, відвідувати храми і чи не вкраде Covid наше Різдво? Точної відповіді на них поки немає, бо все залежить від самої хвороби, її поширення і дій влади на цю загрозу. Зараз храми відкриті, правда, дотримуємось карантинних приписів, щоб люди не заразилися, сподіваємось, що і в свята віруючі зможуть прийти поклонитися святим іконам, послухати Божественні Літургії, на яких будуть піднесені молитви за здоров’я і мир в Україні. Адже Господь дарує нам дива. Небеса послали світові Ісуса Христа, щоб ми вірили і виконували його заповіти, не збивалися з праведного шляху, не грішили, не робили зла, берегли слабших, допомагали знедоленим. І піст, який триватиме до 7 січня, чудова нагода для кожного щиро помолитися, очиститись від скверни, забути і простити образи, наповнити душу добром і милосердям.

     Віряни різних конфесій сприймають Різдво Христове, як символ світла, злагоди та любові до ближнього. Різдвяні свята – найдовші і найвеселіші – спонукають до взаєморозуміння і єдності задля благополуччя країни і кожної родини. Нехай тепло різдвяної свічки зігріває серця упродовж усього року! Миру і Божої благодаті в кожен дім!

                                                                                                   Протоієрей Олександр,

                                                       настоятель храму святого Амфілохія Почаївського.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.