“ДАР” ЕЛЛІНЕКА

Через повномасштабне вторгнення військ РФ в Україну з ринку держави-агресора пішов німецький концерн Mercedes-Benz. Виробник, за плечима якого  вікові традиції автомобілебудування, вдався до такого кроку на знак протесту проти війни.

І як тут мимоволі не згадаєш відому історію про істинні людські цінності та безмежну батьківську любов, яка допомогла австрійському підприємцю Емілю Еллінеку зробити геніальний маркетинговий хід – назвати іменем улюбленої доньки перші “візки без коней”, сконструйовані на заводах Даймлера і Майбаха. Так світ довідався про автомобілі “Мерседес”, а невідома досі дівчина з єврейської родини враз стала знаменитою.

Адріана Еллінек (Мерседес)
Адріана Еллінек (Мерседес)

       Адріана Мануела Рамона Еллінек (яку вдома називали іспанським іменем Мерседес) ніколи не захоплювалася машинами і не любила швидкої їзди. Але автогонки були пристрастю її схильного до азарту татуся. Окрім того, розвинене чуття і гострий нюх хитрого комерсанта підказали йому вкласти гроші у розвиток майбутнього автопрому. А щоб отримати якнайшвидше власну вигоду, Еллінек самотужки зайнявся рекламною кампанією —  сів за кермо першої, купленої ним машини, і взяв участь у гонках. Грандіозний успіх окрилив його вдатися до масштабної на початку 20 століття торгової операції — він продав ще понад три десятки автомобілів під однойменною назвою.

      Чому “Мерседес”? Бо у перекладі з латині воно означає “милість”, “дар”, а з іспанської – “благодать”, “милосердя”.

Еміль вірив, що слово принесе йому удачу. І він не помилився. Слава, успіх та гроші посипалися на Еллінека, немов із рогу достатку: розкішні авто, будинки, катери, яхти, готелі і казино…

Засліплений фінансовим тріумфом він геть забув давню, як світ, істину: усі блага на цій землі дані нам не навічно… Вибухнула Перша світова війна. Французька влада звинуватила Еміля і його дружину у шпигунстві та конфіскувала майно.

       Багатство не принесло щастя і самій Мерседес. Батько дозволив дівчині зайнятися улюбленою справою — музикою і співом, але схилив до вигідного для родини шлюбу. Союз із бароном-аристократом завершився гучним скандалом. Не склалося подружнє життя і з  бідним скульптором. Особисті невдачі підірвали її здоров’я. Але Мерседес, за стресами і хвилюваннями, навіть не встигла вчасно помітити симптоми смертельної хвороби, у лещата якої так необачно потрапила. У молодої жінки невдовзі діагностували туберкульоз кісток. На той час це був вирок для хворої людини. Гроші пацієнтки враз втратили вагу – за них не можна було купити здоров’я. Та й ефективних ліків тоді медицина ще не мала. Мерседес не дожила кілька місяців до свого 40-річчя. Але пам’ять про неї навіть через сотню літ не згасла, її “розвозять” на шести континентах планети автомобілі, названі милосердним ім’ям простої жінки, що стала відомою  усьому світу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.