Робота в команді

     У 2025-му – з новими підходами у протидії туберкульозу. Якісна меддопомога хворим стане ще доступнішою. Головні критерії комплексної програми лікування пацієнтів.

      Перший місяць зими приніс ще 39 нових випадків туберкульозу. Всього ж за минулий рік взято на облік у нашому закладі 529 хворих або 42 на сто тисяч населення краю. Серед них – шестеро дітей і троє підлітків. У більшості пацієнтів (92 %) уражено легені. Кожен шостий у цій статистиці – військовослужбовець або переселенець. Насторожує, що в такий нестабільний у державі час, не взято на облік жодного хворого у Меджибізькому та Шепетівському міському центрах ПМСД.

      “Через війну та її виклики можливе неконтрольоване зростання захворювання на туберкульоз та інші соціально-небезпечні хвороби, – наголошує директор КНП “Хмельницький обласний фтизіопульмонологічний медичний центр” ХОР Сергій Василенко. – Тому надзвичайно важливо не лише розширити доступ до надання комплексної медичної допомоги хворим на туберкульоз, але й поліпшувати якість такої допомоги, орієнтованої на потреби людей”.

       Нові підходи у наданні таких послуг на первинному рівні закріплено у наказі № 1923 МОЗ України. Згідно з документом, “сімейний лікар, вперше зустрівши пацієнта з туберкульозом, проводить його через весь процес лікування та активної підтримки лікаря-фтизіатра, членів громади, інститутів громадянського суспільства, які входять до спеціальної мультидисциплінарної команди”.

       Що дає така інтегрована модель послуги самим хворим та які головні фактори успішної роботи кожного члена цієї команди? Як проводитиметься посилений моніторинг за станом пацієнтів, координація дій між закладами первинної та спеціалізованої меддопомоги? Згідно з наказом, головну роль у цих новаціях відіграватимуть мультидисциплінарні команди, які розробляють якісну та ефективну індивідуальну програму для кожного хворого, що передбачає, зокрема, особливості лікування пацієнта, його соціальні, духовні, психологічні потреби. Це дозволить, на думку експертів, скоординувати дії між закладами охорони здоров’я різних рівнів, поліпшить для людей, які хворіють на туберкульоз, доступ до якісних послуг у громадах, забезпечить безперервність лікування та врахує інтереси лікарів і пацієнтів.

       Завдяки такому покращеному підходу сімейний лікар сприятиме, серед іншого, подоланню дискримінації хворих у громаді. Медик поінформує населення про те, що людина, яка лікується, нічим не загрожує іншим та є повноцінним членом громади – великої родини, де кожен має право не лише на якісну медичну послугу, а й підтримку та пораду. Тож варто, насамперед, подбати про взаємодію кожного фахівця мультидисциплінарної команди, що має працювати, як чітко налагоджений механізм, де кожен знає свої обов’язки і націлений на результат. Робота в команді передбачає довіру, як базову цінність. Щоб досягнути успіху, безумовно, слід зважати на особисті мотиви кожного члена команди, уникати конфліктних та стресових ситуацій. Туберкульоз – виліковний! Разом ми подолаємо інфекційні загрози та виклики війни!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.