Сила – в єдності!

     “Громади вільні від туберкульозу – вагома складова на шляху до подолання інфекції” – тема онлайн засідання Координаційної ради з питань громадського здоров’я при Хмельницькій ОВА.

      Розпочинаючи діалог, перша заступниця керівника ОВА Оксана Вжешневська закликала представників громад до активної участі у боротьбі з хворобою, яка негативно впливає на економіку, демографію, а головне – здоров’я мешканців краю.

    “Ми маємо усі необхідні важелі та інструменти для ефективної боротьби з туберкульозом, – наголосила Оксана Вжешневська. – Це комплексний підхід, який охоплює сучасні медичні технології, міжнародну допомогу, покращення доступу до медичних послуг і активну участь громад. Тільки за умови правильної координації та залучення всіх зацікавлених сторін можна значно знизити рівень захворюваності та вивести цю хворобу на шлях остаточного подолання”.

         Власними напрацюваннями у протидії туберкульозу та викликам війни поділилися керівники департаменту охорони здоров’я  ОВА Андрій Нечипорук та ДУ “Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Микола Габрикевич.

      “За час повномасштабної війни проти України показник захворюваності у нашому краї на туберкульоз зріс в 1,5 рази, – зауважив директор КНП “Хмельницький обласний фтизіопульмонологічний медичний центр” Сергій Василенко. – Недуга має значний вплив на громадянське суспільство. Особи, які хворіють, втрачають працездатність, кошти на лікування та профілактику. Хвороба впливає на громадську безпеку, поширюється, насамперед, у закритих колективах, де все ще панує дискримінація пацієнтів із туберкульозом (зокрема, у навчальних закладах, на роботі та в сім’ї).

     Ключова роль громад у цей надскладний час вкрай необхідна, – звернувся до учасників форуму Сергій Василенко. – Тому Центр громадського здоров’я МОЗУ виступив з ініціативою під гаслом “Громада вільна від туберкульозу”. Ми, фтизіатри, підтримуємо її та пропонуємо долучитися до такої цільової програми усім. Так ми  зможемо скооперувати зусилля (сімейні лікарі, фтизіатри, обласний центр контролю та профілактики хвороб, місцеві громади, неурядові організації) і забезпечити хворим із туберкульозом якісну та безперервну медичну допомогу”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.