Щит проти вірусів і бактерій

    “Вакцинація рятує життя. Подбайте про себе та рідних – зробіть щеплення”. Така тема заходів, що проводяться в рамках Українського тижня імунізації.

      В умовах воєнного стану суспільству варто ще раз нагадати, що саме щеплення – це найефективніший спосіб захисту дітей і дорослих від інфекційних захворювань та їх ускладнень. Вакцини містять антигени, себто речовини, які стимулюють імунну систему виробляти антитіла та імунні клітини проти вірусів та бактерій. Це такий своєрідний щит для безпеки організму.

     “Наша українська нація має бути щепленою, – наголошує генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Михайло Росада. – І бажано на 95% від загальної кількості людей. Саме такий рівень вакцинації від десяти ключових інфекцій дозволяє майже припинити циркуляцію збудника вірусу та епідемічний процес”.

      Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень усі діти в Україні мають отримати обов’язкову вакцинацію проти десяти небезпечних захворювань: туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, кору, краснухи, епідемічного паротиту та гемофільної інфекції. Їх вдосталь завезено до країни і всі вакцини безпечні та безоплатні, – зауважують у МОЗ.

     Зокрема, БЦЖ (бацила Кальметта-Герена) – це жива вакцина, яку призначають немовлятам у перші дні ще в перинатальних центрах. Її розробку розпочато понад століття тому в інституті Пастера в Парижі. Попри поважний вік вона й досі залишається ключовим інструментом у боротьбі з туберкульозом у світовій медичній практиці. “За цей час, – додає завідувачка відділу управління та протидії туберкульозу ЦГЗ МОЗ України Яна Терлеєва, – врятовано десятки мільйонів життів. Щеплення формує потужну імунну відповідь – “тренує” організм розпізнавати загрозу й чинити їй опір вже протягом шести тижнів після введення”.

    До недавнього часу експерти вважали, що таке щеплення захищає малюків лише від тяжких форм туберкульозу і не запобігає самому зараженню мікобактеріями. Проте нові дослідження ВООЗ свідчать про те, що діти, які отримали щеплення БЦЖ і мали контакт із хворими на туберкульоз, на 19 % рідше інфікуються, ніж невакциновані. Також науковці довели, що вакцина знижує ризик тяжких форм захворювання на 85 %. Причому, найкращий захист спостерігається серед тих, кого вакцинували у перші дні життя: у цій групі рівень тяжких форм туберкульозу зменшується на 90 %.      Якщо ваша дитина пропустила термін імунізації, зверніться до  лікаря і вам підкажуть, як і де це зробити. Дотримання Календаря планових щеплень – це святий обов’язок батьків, їх внесок у здорове майбутнє дитини. Вакцинуйте себе та родину! 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.