ІСПИТ НА ЯКІСТЬ І БЕЗПЕКУ

Під завісу року КНП “Хмельницький обласний фтизіопульмонологічний медичний центр” ХОР завершив процес акредитації. За сумою балів (94%) підтвердив першу категорію.

Наш медичний заклад уже не вперше складає такий іспит на якість, безпеку та професійну досконалість. Щоправда, цього разу деякі критерії оцінювання було суттєво доповнено. Зокрема, у частині профілактики інфекцій та інфекційного контролю. З’явилися нові вимоги щодо санітарно-епідеміологічного благополуччя, як-от, посилення безпеки в операційній, відділенні анестезіології та інтенсивної терапії, під час догляду за хворими у стаціонарі.

     Дотримуватися цих високих стандартів якості та безпеки в медичній галузі вкрай важливо. Адже не секрет, що внутрішньо лікарняні інфекції нерідко забирають здоров’я і життя не лише пацієнтів, їх родичів, а й самих медиків. Для нашого закладу дієві та ефективні заходи інфекційного контролю – це своєрідний знак якості у фтизіатрії. Адже ми боремося зі складною бактеріальною інфекцією. У відділеннях лежать хворі, у яких діагностовано стійкість від одного до кількох протитуберкульозних препаратів. Щоб запобігти передачі цих важких форм сухот до інших пацієнтів, треба чітко виконувати галузеві стандарти виходжування таких недужих.

      Державна акредитація – це, насамперед, офіційне визнання статусу нашого центру, як лікувально-діагностичного закладу, що відповідає усім вимогам для надання ефективної і безпечної медичної допомоги населенню краю та гарантує високу якість професійної підготовки персоналу. Тому центр може укладати угоди щодо надання медичних послуг із державними органами, громадськими структурами, інвесторами.  Акредитаційний сертифікат – це також вичерпна та достовірна інформація  і для пацієнта у тому сенсі, що нам можна довіряти.

       У ході підготовки до акредитації ми проаналізували діяльність усіх підрозділів, визначили оптимальний для них режим та обсяг роботи, щоб максимально та ефективно задіяти наявне матеріально-технічне оснащення, кадровий потенціал, вишукати додаткові можливості для подальшого впровадження сучасних медичних технологій, надання нових видів послуг.

     До речі, акредитація медичних закладів за кордоном — справа добровільна. Але у деяких країнах західної Європи та США її проводять уже понад сто років. Згодом до таких процедур активно вдалися провідні клініки південно-азійських та східних держав. Для наших зарубіжних колег наявність подібних сертифікатів – це золотий стандарт у медицині. Нині у Великобританії, США, Австралії та Канаді акредитацією лікувальних закладів займаються спеціальні органи, що уповноважені державою та діють згідно з національним законодавством.

      Ці міжнародні стандарти періодично змінюються, як і самі оціночні критерії. Сталою залишається мета – досягти на ринку медичних послуг найвищої якості та ділової досконалості! Адже в конкурентній жорсткій боротьбі перемагають найсильніші. І тут уже не йдеться лише про якість і безпеку. Це – аксіома для всесвітньо відомих компаній, які дбають про власний імідж та репутацію. Адже вони продають на ринку, насамперед, не товар чи послугу, а просувають у світі своє чесне ім’я. Напевне, у цьому і є стратегія успіху, той європейський вектор розвитку, який обрала і українська медицина.

                                          Альона Федорчук,

                                                заступник директора з координації

                                                заходів протидії захворюванню на туберкульозу

                                                КНП “ХОФПМЦ” ХОР.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.