Подвижник благочестя

12 травня – день пам’яті святого угодника і чудотворця Амфілохія Почаївського, який не зважаючи на постійні  переслідування та погрози  з боку радянського режиму, не втрачав віри і працею та молитвою заклав підвалини  української держави і церкви.

Подвижник благочестя 20 століття. Так називають святого угодника Божого Амфілохія, який проводив ночі у молитвах, а вдень лікував тілесні та душевні хвороби усіх стражденних. До скромної оселі отця Йосипа (таке ім’я він мав, коли прийняв монашество, та Амфілохій — після постриження у схиму) щодня звідусіль приходило кілька сотень хворих людей. Преподобний не відмовляв нікому, безкоштовно полегшував страждання, бо мав особливий Божий дар – умів зцілювати будь-які недуги та рятувати одержимі душі. Про це вірянам нагадує барельєф на стіні храму Преподобного Амфілохія Почаївського, що височіє на території  Хмельницького обласного фтизіопульмонологічного медичного центру.

      Він твердо стояв у вірі і став святим. Щороку цього дня немало подолян приходять до храму, щоб помолитися під час Божественної літургії та прикластися до хреста і святих мощів великого  мученика і праведника віри православної. Адже лікарі та хворі добре знають, як потрібна у годину болю та розпуки щира молитва й віра у зцілення. Особливо тепер, у час найважчих випробувань війною. Ми не повинні опускати рук, впадати у відчай, мусимо бути духовно сильними.

       Життя провидця і чудотворця – то світоч смирення,  благочестя й жертовного служіння. Це приклад усім нам, аби силою духу та віри згуртувати країну, а щирою молитвою наблизити мир у кожну домівку.

                                                                                         Протоієрей Олександр,

                                       настоятель храму святого Амфілохія Почаївського.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.