Треба боротися!

     Мікобактерія Коха дотепер залишається одним із найбільших викликів для людства.

    Журнал “Tuberculosis” нещодавно опублікував результати дослідження, проведені на скелетних останках неандертальців, котрі жили в Європі приблизно 35 тисяч років тому. За допомогою аналізу ДНК встановлено, що жінка та дитина страждали на сухоти. За однією з гіпотез учених, давні люди могли вимерти від туберкульозу…

      Щось подібне було і в нашій недавній історії, коли на межі 19-20 століть епідемія сухот забирала тисячі життів в Україні. Серед її жертв були і відомі люди. Як не згадати у цьому скорботному переліку Івана Терещенка – нащадка цукрових магнатів, одного з найбільших українських меценатів і благодійників.  Він зібрав цілу колекцію полотен зарубіжних та вітчизняних художників, які згодом родина подарувала Києву. Іван Миколайович переймався долею нікому не відомих митців, взяв під опіку художню школу Миколи Мурашка.

     На злеті успіху і слави його шокує діагноз: туберкульоз. Виходжувати відомого підприємця і мецената взялися найкращі лікарі з Німеччини, Франції, Англії і навіть Америки. Втім, ефективних ліків від туберкульозу тоді, на жаль, ще не було…

Європейські ескулапи порекомендували пацієнтові змінити український клімат на сонячний лазуровий берег. Родина їде на південь Франції. Але кількалітні сподівання на одужання марні…

   У січні 1903-го помирає Микола Терещенко, і весь свій спадок заповідає старшому синові. Однак той почувається так зле, що не може їхати до Києва, аби провести главу родини в останню путь. Через ускладнення, спричинені туберкульозом, Івана Терещенка невдовзі не стало. Він пережив батька всього на три тижні.

     Туберкульоз не визнає статусу і не шкодує нікого. Понад століття тому нащадок однієї з найзаможніших українських родин, добре відомої в Європі та світі, не мав шансу у смертельному поєдинку з хворобою. Сучасним пацієнтам поталанило більше. Вони мають доступ до високоспеціалізованої меддопомоги, цифрової діагностики та інноваційних ліків, які вбивають туберкульоз. І всі ці послуги для хворих – безкоштовні! Тому за перших ознак нездужання – не зволікайте, звертайтеся до лікаря! А ще краще – регулярно обстежуйтесь. Наш заклад має обладнання, яке розпізнає на ранній стадії збудника недуги та його чутливість до ліків. Вчасне виявлення дає вищі шанси на одужання. А життя та здоров’я таки варті того, щоб за них боротися!

                                                                                     Сергій Василенко,

                                          директор КНП “Хмельницький обласний

                            фтизіопульмонологічний медичний центр” ХОР.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.